چابهار - گردشگری

لبخند چابهار به گردشگران

*چابهار منطقه‌ای ژئوپولتیک و استراتژیک

منطقه چابهار می‌تواند هدف بسیاری از گردشگران باشد که به‌تدریج توانسته زیبایی‌های خود را به رخ بکشد و گردشگر داخلی و خارجی را به این منطقه سوق دهد. محمد اکبر چاکرزهی معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری منطقه آزاد چابهار در گفت‌وگو با «رسالت» چابهار را مقصد جدیدی برای گردشگری عنوان کرد و گفت: «روستاهای هدف گردشگری از شرق چابهار تا غرب آن وجود دارد. ضمن اینکه بعضی از جاذبه‌های طبیعی این منطقه در کشور و حتی در دنیا بی‌نظیرند و محرک خوبی برای توسعه گردشگری و ایجاد اشتغال در منطقه هستند. قلعه پرتغالی‌ها در روستای تیس و دیگر آثار تاریخی نشان از قدمت این روستا دارد، که جزو دیگر جاذبه‌های این منطقه محسوب می‌شوند.»

چاکرزهی بابیان اینکه مقدمات ایجاد تفریحات دریایی در چابهار فراهم می‌شود، اضافه کرد: «نیازهای گردشگرانی که در طول سال به این منطقه می‌آیند در حال آماده‌سازی است. در محدوده منطقه آزاد چابهار، ساخت فرودگاه بین‌المللی و افزایش تعداد پروازها در افزایش رونق گردشگر نیز تأثیرگذار است که مراحل ایجاد آن آغازشده است.»

وی ویژگی خاص چابهار را هوای مطبوع آن در نیمه اول سال عنوان کرد و افزود: «چابهار خنک‌ترین بندر جنوبی کشور است و تعطیلات نوروزی بیشتر زمان حضور گردشگر در این منطقه محسوب می‌شود. در نیمه دوم سال نیز که در بسیاری از نقاط کشور برودت هوا و سرما وجود دارد، هوای معتدلی در این منطقه وجود دارد و در این ایام نیز شاهد حضور گردشگر و مسافر متعددی در این منطقه هستیم.»
چاکرزهی با اشاره به شناسایی این منطقه توسط توریست‌های داخلی و خارجی، افزود: «منطقه چابهار به‌عنوان منطقه‌ای ژئوپولتیک و استراتژیک می‌تواند قطب گردشگری و ترانزیت محسوب شود. این موارد باعث شده حضور بسیاری از هموطنان و گردشگران خارجی در این اواخر باشیم. چابهار به آب‌های آزاد دسترسی دارد و در دوران دفاع مقدس نقش ویژه‌ای ایفا کرد و در شرایط فعلی تحریم‌ها به علت به وجود آمدن محدودیت‌ها، این منطقه از تحریم‌ها مستثنا بود.»

معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری منطقه آزاد چابهار بیان کرد: «بخشی از محدوده چابهار در اختیار منطقه آزاد و بیشتر این مناطق در حوزه اداره میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری است و تلاش ما بر این است که از همه جاذبه‌ها و ظرفیت‌های خدادادی این منطقه بهره ببریم.»

منبع :www.cfzo.ir

0 پاسخ

ثبت دیدگاه

مایل به ملحق شدن به بحث هستید ؟
به ما بپیوندید !

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *