انقلاب در زیرساخت های منطقه آزاد چابهار در۸ پیکره از توسعه صنعت تا گردشگری

معاون فنی و زیربنایی منطقه آزاد چابهار در خصوص اهمیت فعالیت های زیرساختی و عمرانی در منطقه آزاد چابهار گفت: در منطقه آزاد چابهار امسال در حدود ۲۶۰ میلیارد تومان پروژه داریم که غالب آن در بخش زیر ساخت های صنعت و پروژه های گردشگری هستند.

زیر‌ساخت های منطقه آزاد چابهار در حال تکمیل است و گویی این منطقه در حال پوست اندازی است به طوری که برای امسال در حدود ۲۶۰ میلیارد تومان اعتبار برای این منظور درنظر گرفته شده است.

شهر بندری چابهار با مساحتی نزدیک به ۱۷۱۵۰ کیلومتر مربع تنها بندر اقیانوسی ایران است که با داشتن آب های عمیق و بریدگی های طبیعی، فضایی مناسب را برای اسکله هایی با عمق زیاد و مختصات لنگرگاهی مطلوب جهت پهلوگیری کشتی های عظیم اقیانوس پیما فراهم می سازد. علاوه بر آن وجود جاذبه‌های گردشگری فراوان اهمیت این منطقه را دوچندان کرده به طوری که می تواند علاوه بر تبدیل شدن به یکی از مهمترین مناطق سرمایه گذاری‌های خارجی و توسعه صنعت ترانزیت، یکی از پر جاذبه ترین مقصدهای گردشگری ایران باشد. نکته حائز اهمیت این است که برای توسعه صنعت، جذب سرمایه‌گذار و گردشگری نیاز به تجهیز زیرساخت‌ها و امکانات عمرانی وجود دارد.

گرشاسب خزائنی، معاون فنی و زیربنایی منطقه آزاد چابهار در خصوص اهمیت فعالیت های زیرساختی و عمرانی در منطقه آزاد چابهار به خبرنگار اقتصاد۲۴ گفت: در منطقه آزاد چابهار امسال در حدود ۲۶۰ میلیارد تومان پروژه داریم که غالب آن در بخش زیر ساخت های صنعت صورت می گیرد و در بخش دیگر در قالب پروژه های گردشگری هستند.

 

زیر‌ساخت های منطقه آزاد چابهار برای سهولت انجام فعالیت ها با سرعت تکمیل می شوندخزائنی در خصوص فرآیند رو به رشد منطقه در تکمیل و توسعه پروژه ها گفت: در گذشته در منطقه آزاد چابهار مشکلی که وجود داشت نبود طرح بود به طوری که طرح ها مصوب و طراحی نشده بود. این مورد برای سرمایه گذاران ایجاد مشکل می کرد و موجب معطلی آنها می شد. امروز برای هشت پیکره منطقه آزاد چابهار طرح ایجاد کرده‌ایم و برای ۹۰ درصد چابهار تعیین تکلیف شده است که اتفاق بزرگی در این منطقه محسوب می شود.

وی افزود: حدود ۲۵ سال منطقه آزاد چابهار طرح تفضیلی نداشت اما در ابتدای امسال (۱۳۹۸) این مسئله حل شد.

معاون فنی و زیربنایی منطقه آزاد چابهار گفت: علاوه بر موضوعات طراحی و سرمایه گذاری، صنایع نیز به خاطر عدم وجود زیرساخت های کافی فعالیت مناسبی نداشتند. آب، برق و فاضلاب وجود نداشت، بنابراین فعالیت های صنعتی نمی توانستند کار کنند. امسال یکی از برنامه های ما رساندن این زیرساخت ها برای فعالیت صنایع است.

وی تاکید کرد: طرح فاضلاب و تصفیه خانه چابهار هم از جمله طرح‌های منطقه است که امسال به بهره برداری خواهد رسید و شبکه آبرسانی چابهار نیز تا شهریور امسال به پایان خواهد رسید و پیکره های صنعت به آب لوله کشی و تحت فشار وصل خواهند شد.

خزائنی با اشاره به اینکه یکی از اهداف اصلی منطقه آزاد چابهار، لجستیک و ترانزیت است گفت: نقشی که برای چابهار طراحی شده به عنوان اولین شهر لجستیک ایران است اما ما تاکنون نه زیر ساخت های ارتباطی مناسب و نه امکانات زیر ساختی آن را داشتیم .

انقلاب در زیرساخت های منطقه آزاد چابهار در 8 پیکره

وی در ادامه گفت: لجستیک شامل چند بخش انبارش، پردازش و توزیع است. یکی از پروژه‌های بزرگ منطقه ساخت انبارها و فضاهای بار انداز است که در گذشته ظرفیت آن کم بود و امسال تصمیم بر آن شد ظرفیت ها را افزایش دهیم تا فعالیت‌ها با سهولت بیشتری انجام شود.

معاون فنی و زیربنایی منطقه آزاد چابهار افزود: اقدامات موثر و جدی برای فرودگاه چابهار نیز در دست اقدام است. پروژه راه آهن نیز توسط وزارت راه و شهرسازی در حال تکمیل است و نزدیک به ۳۰ درصد پیشرفت داشته که اگر توسعه یابد منطقه نیز رونق خوبی خواهد گرفت.

منبع:www.cfzo.ir

0 پاسخ

ثبت دیدگاه

مایل به ملحق شدن به بحث هستید ؟
به ما بپیوندید !

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *