چابهار قطب اقتصادی

نسیم توسعه و آبادانی برپیکره سواحل طلایی مکران

مجموعه گردشگری لیپار یکی از فرصت‌های سرمایه‌گذاری برای توسعه اقتصاد محلی است. این مجموعه علاوه بر کارکرد تفریحی و گردشگری با دارا بودن ۲۳ بسته سرمایه‌گذاری خرد و کلان، باعث اشتغال‌زایی مستقیم و غیرمستقیم در بخش گردشگری خواهد شد.

لیپار چابهار

ضوابط ساخت‌وساز بسته‌های سرمایه‌گذاری مذکور که در آینده نزدیک به سرمایه‌گذاران و متقاضیان واگذار خواهد شد، توسط مشاور این مجموعه تهیه و تدوین‌شده که مهم‌ترین شاخصه برای طراحی و اجرا، حفظ هویت طبیعی و تخریب حداقلی مجموعه می‌باشد.
همجواری مجموعه لیپار با دریا، بهترین فرصت برای سرمایه‌گذاری و مشارکت بخش خصوصی را فراهم آورده است.
ایجاد و تکمیل زیرساخت‌ها یکی از مهم‌ترین حوزه‌های توسعه اقتصادی در مناطق آزاد بشمار می‌آید؛ که در دولت تدبیر و امید این مسیر توسعه سرعت بسیار زیادی در مناطق آزاد کشور خصوصاً منطقه آزاد چابهار به خود گرفته است.
اهمیت منطقه آزاد چابهار با توجه به معافیت از تحریم‌ها به‌عنوان تنها نقطه متصل به آب‌های اقیانوسی و شاهراه حیاتی ترانزیت منطقه‌ای و بین‌المللی، از جایگاه ویژه و مهمی برخوردار است؛ ازاین‌رو سازمان منطقه آزاد چابهار با اهتمام به سیاست‌های توسعه‌گرای خود، گام‌های عظیمی را در مسیر ایجاد و تکمیل زیرساخت‌های صنعتی، تجاری، گردشگری، ترانزیتی، بندرگاهی و فرهنگی در این منطقه برداشته است.
بی‌شک با عنایت به ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های ذاتی منطقه آزاد چابهار و مزیت‌های رقابتی زیرساختی که در طول ۲-۳ سال گذشته انجام‌شده است، نویدبخش آینده‌ای روشن در این منطقه محروم خواهد بود.

منبع : www.cfzo.ir

0 پاسخ

ثبت دیدگاه

مایل به ملحق شدن به بحث هستید ؟
به ما بپیوندید !

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *